Saturday, April 13, 2013

Living Between the 19th and 20th Century

Kuigi tõeliselt soe kevad ei paista vist kuskilt veel tulevat ja mõni päev lumesadu vaadates tahaks inimestele hakata häid jõule soovima, siis ometi lumi salaja sulab ja Tõnu on jälle platsis. Lausa terve perega. Nii tore. Et aga mitte vältida küsimust, kus mina vahepeal olnud olen, siis sellele saate järgneva postituse näol loodetavasti vastuse. 
Siin on teile alustuseks üks video:

Although there seems to be no sign of warm spring in Estonia, still the snow is silently melting and Tõnu the Fly is back. Even his family is here. So nice. But to answer the question where I've been.. I hope you get the answer through this post. 
To begin with, here's a video: 


Tegemist on Lisete lõputööga, mis vaikselt küpseb. Juba ülejärgmine nädal selgub, kas temast asja ka saab. Igal juhul ma olen käivitanud oma turbokäigu ning nõus kas või läbi betoonseina minema, et see valmis saada. Et edaspidi vältida mulle juba õõvastavaid judinaid tektiavat küsimust, "Mida sa pead lõputööks tegema?", siis vastus on siin: kirjutama minimaalselt 25 lehekülge sellest, kuidas ma mingi praktilise eseme valmis tegin. Kust sain inspiratsiooni. Uurima erinevate tehnikate ja valmistamisviiside kohta. Mõtlema välja, mille ja kuidas ma teostan. Ehk siis kolme sõnaga: praktilise eseme loomislugu. Minu töö seisneb 19. ja 20. sajandivahetusest inspireeritud kootud jaki teostamises. 

So, basically it's Lisete's final thesis, which is slowly but surely growing. The next week it'll be clear if I've done enough work to defend it in June. Anyway, I've pushed all my turbo buttons and I'm even able to go through a concrete wall to finish it up! And, to make my life a little easier, I'm answering the most creepiest question (What do you need to do for your theses?) publicly right here. I have to write at least 25 pages about an object that I have to create and also make. I need to write where I got the inspiration, search for different options and techniques, and, think what and how I'm going to create. So, in five words: the story of creating something. My theses is about jackets in the turn of 19th and 20th century and I'm going to knit a jacket. 

Nautige videosid ja pilte. 
Enjoy the videos and photos.


Pildid on pärit sellelt leheküljelt
All the photos are form this page.

Suunurgad püsti ja pöidlad pihku!
Keep your laughing dimples in action and fingers crossed!